Stal nierdzewna 316L/1.4404 - oferta

Stal nierdzewna 316L jest stopem powstałym na bazie żelaza z domieszką takich pierwiastków, jak chrom i nikiel. Zyskuje dzięki nim właściwości antykorozyjne. Metal ten charakteryzuje się zdolnościami do wydłużania, a także przejawia właściwości niemagnetyczne. Stal 1.4404 zalicza się do grupy austenitycznych. Obróbka tego materiału może zachodzić na zimno, ale łatwo poddaje się także spawaniu. Zastosowanie znajduje w wielu branżach, między innymi we włókiennictwie czy przemyśle sanitarnym.

Stal nierdzewna 316l

Zastosowania stali nierdzewnej 316L/1.4404

Stal nierdzewna ma dość szerokie zastosowanie. Wiele przedmiotów codziennego użytku jest z niej wykonana. Są to np.: zegarki, sztućce, roboty kuchenne, a nawet biżuteria. Oprócz tego ten przypominający srebro materiał doskonale sprawdza się przy wytwarzaniu narzędzi chirurgicznych, a także znajduje swoje zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym oraz lotniczym. Nie posiada właściwości odpornych na oddziaływanie wody morskiej, jednak sprawdzi się w przypadku narażenia na zwykłą wilgoć. Można poddawać ją homogenizacji.

Właściwości stali nierdzewnej AISI 316L/1.4404

Dzięki obojętności na materiały zawierające chlorki, a także kwasy organiczne i nieorganiczne stal ta może być wykorzystywana w szerokim zakresie. Wyższa odporność na korozję w zestawieniu ze stalami nierdzewnymi jest spowodowana zawartością molibdenu. Dotyczy to również korozji wżerowej, a także międzykrystalicznej. Te właściwości stal zyskała za sprawą na niską zawartość węgla. Sprawia to także, że można używać jej w zdecydowanie wyższych temperaturach, sięgających nawet 450°C w trybie ciągłym.

Stal nierdzewna 316L/1.4404 - gdzie kupić?

Stal nierdzewna jest pożądanym materiałem ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie. Można ją nabyć za pośrednictwem strony internetowej hempel-metals.pl. Dostępne są tam arkusze blach o wartości milimetrowej wynoszącej od 0,5 do 40. Natomiast taśmy przybierają wartości 0,2-0,5 mm. Firmę Hempel Metals tworzy zespół specjalistów w swoim fachu. Ponad 30 gatunków stali nierdzewnej pochodzących od największych światowych producentów jest składowanych w tamtejszych magazynach. Wszelkie materiały spełniają stawiane im wymogi.